Fundacja ORLEN wsparła realizację projektu pn. Wykonanie placu zabaw w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce

Fundacja ORLEN wsparła realizację projektu pn. Wykonanie placu zabaw w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce

Lokalna Grupa Działania „Kraina Nafty” przy współpracy z Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, zrealizowała projekt pn. „Wykonanie placu zabaw w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce”.

Projekt został zrealizowanych dzięki wsparciu finansowemu z Fundacji Orlen, która w ramach umowy darowizny nr 435/XI/2022, przekazała na ten cel środki w wysokości 144 976,29 zł.

 

Celem realizacji projektu była budowa placu zabaw dla dzieci, młodzieży i rodzin zwiedzających Muzeum w Bóbrce. W ramach zadania na terenie Muzeum wykonany został plac zabaw aranżowany na elementach konstrukcji naftowych. W ramach zadania zlecone zostało wykonanie i montaż urządzeń placu zabaw, składającego się z następujących elementów:

– Zestaw Kiwon,

– Huśtawka Bocianie Gniazdo,

– Piaskownica kwadratowa,

– Kiwak Lampa Naftowa – 2 szt.,

– Huśtawka ważka podwójna z aplikacjami,

– Regulamin placu zabaw, na którym zamieszczono logotyp Fundacji Orlen i LGD „Kraina Nafty”.

 

Powstały plac zabaw wzbudza ciekawość, gdyż elementy zabawowe stylizowane są na urządzenia i przedmioty związane z przemysłem naftowym – zjeżdżalnia w kształcie kiwonu, huśtawki
w formie lamp naftowych. Całość wpisuje się w charakter skansenu i istniejących obiektów.

 

Ponadto ze środków własnych Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, sfinansowało przygotowanie i ogrodzenie terenu, a także wzbogaciło powstały plac rekreacyjny w tablice edukacyjne. Całość stanowi rozszerzenie i uatrakcyjnienie oferty Muzeum dla grona najmłodszych oraz zagospodarowanie wolnego czasu dla dzieci i młodzieży poprzez edukację w formie zabawy.

 

Na placu zabaw znajduje się tablica informacyjna zawierająca Regulamin Placu zabaw, na której zamieszczony został logotyp Fundacji Orlen, jako informacja iż działania inwestycyjne zostały sfinansowane przez Fundację ORLEN.

Na tablicy umieszczono także logo LGD „Kraina Nafty”, jako inwestora i odbiorcy darowizny, jak również logo Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, na którego terenie powstał plac zabaw.

 

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z oferty edukacyjnej Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, a najmłodszych do zabawy i aktywności na świeżym powietrzu na nowopowstałym placu zabaw.

 

Galeria z realizacji