III Targi Lokalnych Grup Działania

III Targi Lokalnych Grup Działania

W sobotę 10 września 2011 roku na parkingu przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbyły się III Targi Lokalnych Grup Działania z Województwa Podkarpackiego. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar. W Targach udział wzięło 21 Lokalnych Grup Działania funkcjonujących w naszym województwie.

Ideą Targów jest przede wszystkim prezentacja przez Lokalne Grupy Działania walorów agroturystycznych, kulinarnych oraz bogactwa dziedzictwa kulturalnego poszczególnych regionów województwa podkarpackiego. Nasza LGD również przygotowała swoje stoisko przy współudziale GOK w Jedliczu, KGW z Chlebnej oraz przedstawicielek z Jaślisk i Iwonicza, którym składamy podziękowania za zaangażowanie i udział w tej imprezie.

Na stoiskach prezentowano rzemiosło, rękodzieło, regionalne wyroby kulinarne oraz inne lokalne ekspozycje. Ponadto atrakcją dla osób odwiedzających Targi było zapoznanie się z ofertami Lokalnych Grup Działania poszczególnych regionów, oraz możliwość degustacji produktów regionalnych i tradycyjnych, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, działające na terenach poszczególnych LGD. Wszystkie Lokalny Grupy Działania biorące udział w Targach uczestniczyły w corocznym konkursie na najlepsze stoisko wystawowe. W tym roku Komisja Konkursowa najwyżej oceniła stoisko przygotowane przez Lokalną Grupę Działania Partnerstwo 5 Gmin.

Atrakcją tegorocznych Targów byli m.in. rzeźbiarze, garncarze, kowal i wielu innych rękodzielników prezentujących swoje wytwory artystyczne. Niewątpliwą atrakcją Targów był udział czworonożnego uczestnika – niezwykle sympatycznego kucyka, wabiącego się Sisi.

Organizatorem Targów był Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Środki na organizację Targów pochodziły z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Wszystkie uczestniczące grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy i prezenty niespodzianki.

 

{gallery}targi{/gallery}