Kuźnia Talentów – Elwira Niżnik

Kuźnia Talentów – Elwira Niżnik

Mieszkam w Iwoniczu wraz z 17-sto letnim synem Wojciechem i mężem. Zamiłowanie do rękodzielnictwa było przekazywane w mojej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Zdolnościami manualnymi może pochwalić się min. moja mama, która jest z zawodu nauczycielką po studiach wyższych. Prace rękodzielnicze wykonuje z zamiłowania przede wszystkim w wolnych chwilach. Sama wypalała i malowała na drewnie różne pamiątki związane z Iwoniczem Zdrojem. Do dnia dzisiejszego wyszywa haftem krzyżykowym. Często obserwowałam prace matki i to zmobilizowało mnie do zajęcia się różnego rodzaju rękodziełem.

Do wykonywania rękodzieła trzeba mieć odpowiedni  pomysł, zmysł manualny, a także  zamiłowanie i posiadać odpowiednie tradycje rodzinne.

Ukończyłam kursy Decoupage oraz kurs pedagogiczny. Dzięki temu mogę prowadzić zajęcia dla młodych i starszych zainteresowanych ową dziedziną.

Ponadto dekoruję meble, postarzania, wymalowania motywów kwiatowych ręcznie, srebrzenia i złocenia. Możliwe one są zarówno na starych, jak i nowych, surowych meblach. Klient sam może podpowiedzieć wzory jakie chciałby uzyskać na odnowionym meblu.

Rękodzieło daje bardzo duże możliwości, na prezentowanych zdjęciach widać co można zrobić ze starych zniszczonych mebli do których mamy jeszcze sentyment
i nie chcemy się ich pozbyć. U nas w naszym rejonie jest to jeszcze tak bardzo nie rozpowszechnione, ale kto poznał się na tego typu odnowie wie, że są to niepowtarzalne rzeczy w nowej odsłonie.

Zajmuję się również zdobieniem mniejszych przedmiotów  wykonanych ze szkła, drewna, mdf. Zdobienia mogą być wykonane na piórnikach, zegarach, ramkach na zdjęcia, talerzach szklanych.

Zapraszam również do oglądnięcia moich prac do nowo otwartego sklepu z rękodziełem mieszczącego się w Full Markecie w Krośnie. Bardzo chętnie nawiąże współpracę z osobami które hobbystycznie zajmują się wytwarzaniem wszelakiego rodzaju rękodzieła.

Możliwości jest wiele. To Państwo decydują, jaki gadżet chcieliby otrzymać, ja ten gadżet wykonuję.