DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH 17-19 września

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH 17-19 września

Przed nami święto Funduszy Europejskich. To coroczne przedsięwzięcie, w ramach którego promowane są projekty współfinansowane z Unii Europejskiej.
W tym roku beneficjenci mogą zaangażować się w DOFE na dwa sposoby: 1. zgłaszając materiał video na temat zrealizowanego projektu unijnego lub 2. proponując wydarzenie stacjonarne.

Dodatkową opcją jest także udział w konkursie, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody.
Konkurs to propozycja zarówno dla beneficjentów Funduszy Europejskich, jak i wszystkich mieszkańców. Z okazji DOFE również w regionie zorganizowane zostaną atrakcje.

Akcja dla beneficjentów
W tym roku DOFE odbędą się w dniach 17 – 19 września i będą miały charakter hybrydowy. Celem ogólnopolskiej imprezy jest promocja projektów unijnych. Dlatego tez udział w tej akcji dedykowany jest głównie beneficjentom, którzy mogą w tym czasie promować swoje projekty wysyłając gotowy materiał wideo (w tym np. spacer wirtualny) promujący zrealizowany projekt lub organizując wydarzenie stacjonarne. Ośrodki i podmioty kulturalne bądź turystyczne mogą na przykład wziąć udział w DOFE rezygnując w tych dniach z pobierania opłaty za korzystanie z atrakcji.
Konkurs dla beneficjentów. Termin zgłoszeń upłynął 20 sierpnia.

Konkurs dla beneficjentów
Dodatkową opcją dla beneficjentów jest również możliwość wzięcia udziału w konkursie pt. „Pokaż swój projekt”, w którym do wygrania jest m.in. wysokiej klasy sprzęt do nagrywania video.
Warunkiem udziału w tym plebiscycie jest nagranie krótkiego filmiku i wysłanie go wraz z formularzem konkursowym do oceny.
Szczegóły na temat konkursu dostępne są pod tym linkiem: https://dniotwarte.eu/pokaz-swoj-projekt
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 sierpnia.

Konkurs dla ogółu społeczeństwa
To propozycja dla ogółu społeczeństwa, czyli każdego mieszkańca Polski. Fundusze Europejskie w pośredni sposób wpływają na jakość życia każdego z nas.
Wystarczy pokazać w jaki sposób, nagrywając krótki, amatorski filmik i wysyłając wraz z formularzem zgłoszeniowym do konkursu.
Szczegóły tego konkursu dostępne są pod tym linkiem: https://dniotwarte.eu/blizej-niz-myslisz
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 sierpnia.

Atrakcje w regionie
W ramach tegorocznego DOFE odbędzie się również kilka atrakcji w naszym regionie. W tym roku na miejsce dedykowane imprezie wybrane zostało Krosno i okolice. W piątek i sobotę 17 i 18 września działania koncentrować się będą na warsztatach online. Natomiast 19 września odbędzie się europejski piknik rodzinny w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce.
Szczegóły naszego wydarzenia będziemy powoli odkrywać już za kilka dni za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych, głownie na Facebooku: https://www.facebook.com/odmienionepodkarpackie