Maki, chabry, stokrotki z bibuły zakwitną na majowej łące 15 maja w kolbuszowskim skansenie

Maki, chabry, stokrotki z bibuły zakwitną na majowej łące 15 maja w kolbuszowskim skansenie

Majenie w Skansenie, czyli pierwsze w tym roku warsztatowe spotkanie na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła, odbędzie się już 15 maja (niedziela) w Skansenie w Kolbuszowej. Tym razem tematem przewodnim będą kwiaty, które uczestnicy warsztatów będą tworzyć z bibuły, pod okiem doświadczonych bibułkarek z Miłocina i Przychojca. Następnie kwiaty zostaną posadzone na „łące” i przyozdobią przydrożne kapliczki, a wszystko to przy zaangażowaniu zwiedzających. Dla najmłodszych przygotowano kwiatowe gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne. Nie zabraknie regionalnych przysmaków, będzie też można kupić kwiatową pamiątkę na mini-kiermaszu. Wszystkich chętnych zapraszamy w godzinach od 11 do 17.

 

W ramach Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła zaplanowano w tym sezonie wiele spotkań, warsztatów i imprez plenerowych na terenie Małopolski i Podkarpacia, między innymi na Zalipiu, w skansenie w Wygiełzowie, w Sidzinie, Łosiu, ale również w Krakowie i Tarnowie.

Dni Otwartych Pracowni, Wielkie Warsztaty Regionalne, kameralne imprezy regionalne, kreatywne warsztaty plastyczne  – w całym sezonie wiosenno-letnim odbędzie się ponad 30 małych i dużych spotkań z tradycyjnym rzemiosłem i rękodziełem. Nie zabraknie również współczesnych wątków i folkdizajnu.  

Zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie internetowej Szlaku.

 

Wkrótce rusza także konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcie dokumentujące spotkanie z rzemiosłem i jego twórcami, już teraz warto pamiętać o zabraniu ze sobą aparatu!

 

Do zobaczenia na Szlaku!

 

 

www.szlakrzemiosla.pl

www.podkarpacie.szlakrzemiosla.pl

 

 

Szlak Tradycyjnego Rzemiosła tworzy ponad 200 rzemieślników i artystów ludowych Małopolski i Podkarpacia. Korzystając z informacji zamieszczonych na portalach internetowych – wirtualnym przewodniku – można skontaktować się z twórcami i umówić na spotkanie w ich pracowniach, aby obejrzeć ich wyroby lub wziąć udział w warsztatach.

 

SZLAK TRADYCYJNEGO RZEMIOSŁA to pomysł na niekonwencjonalny sposób spędzenia wolnego czasu, na połączenie aktywnego wypoczynku z nauką technik rzemieślniczych, a przede wszystkim zachęta do spotkań z ludźmi, dla których rzemiosło jest nie tyle zawodem czy hobby, ale pasją i życiem. Podróż Szlakiem jest również okazją do odwiedzenia pięknych i ciekawych miejsc, leżących najczęściej poza głównymi trasami turystycznymi.