Maria Nycz

Maria Nycz

ur. 20.01.1954 r. w Sulistrowej. Ukończyła szkołę zawodową na kierunku kelner – kucharz. Gdy miała 9 lat nauczycielka pokazała jej na czym polega szydełkowanie i tak rozpoczęła się przygoda Pani Marii ze „sztuką”.

Najpierw były chusteczki obrabiane na szydełku, następnie pisanki, kwiaty z bibuły, serwetki, złote róże z liści jawora, stroiki świąteczne do tego dołączyła robótki na drutach typu czapki, szaliki, pantofelki, kamizelki, itp.

Owa „sztuka” tak bardzo zainspirowała Panią Marię, że postanowiła ukończyć kursy nie tylko w dziedzinie rękodzielnictwa, ale także i w dziedzinie agroturystyki czy hodowli
i kompozycji z kwiatów.

Zapał i ambicje nie pozwoliły Pani Marii zakończyć kariery rękodzielnika … do dziś, we własnym domowym warsztacie wytwarza niepowtarzalne przedmioty, okraszone wyobraźnią, niewątpliwym talentem i niespotykaną cierpliwością.

Twórczość Pani Marii wystawiana jest na różnych okolicznościowych imprezach organizowanych np. przez Gminny Ośrodek Kultury czy też inne instytucje związane właśnie z kulturą i sztuką.

Kontakt do P. M. Nycz  608 851 942

Poniżej przedstawiamy kilka prac Pani Marii :